Pizza łączy ludzi

Kategorie: 

Źródło: pizzataxi.pl

Istnieje wiele teorii gdzie i kiedy powstała pierwsza pizza. Internet pęka już od przepisów na jej przygotowanie, a fora internetowe i wpisy blogerów co rusz prześcigają się między sobą, tocząc wojnę o to, która jest najoryginalniejsza i najlepsza. Prawa jest jednak taka, że teorii na jej temat i ilości przepisów jest tyle, ile zwolenników tego dania na świecie. Niemniej wszyscy zgodzą się, że jest ona jedynym daniem, które dzielone – łączy.

 

Zastanawiałeś się kiedyś, ile razy, mając do wyboru kilka różnych knajp na spotkanie w gronie przyjaciół, zdecydowałeś się na pizzerię? Jak myślisz, co wpłynęło na Twój wybór? Tęsknota za skąpanymi w słońcu uliczkami Rzymu, bliska naszym sercom, celebracja jedzenia i świętowania w dużym gronie kojarząca się z Włochami? A może instynkt i popularność tego prostego i zawsze smacznego dania? Jakakolwiek nie byłaby twoja motywacja – dobrze wybrałeś. Kto o zdrowych zmysłach nie skusi się na pyszny i aromatyczny kawałek pizzy?

 

Wpasowana w klimat

Chyba wszystkie włoskie pizzerie wyróżniają się swoistą atmosferą, który sprawia, że chcemy zaglądać tam jak najczęściej. Przyznaj – sam masz swoją ulubioną, którą razem z kumplami odwiedzasz w każdy piątkowy wieczór. Swojski nastrój, zimne piwko, chrupiąca pizza i przyjaciele, z którymi znasz się od lat – brzmi jak przepis na idealne rozpoczęcie weekendu. Każdy z tych składników stanowi o wyjątkowości tego wieczoru, żadnego nie może zabraknąć. Wypad nie wyglądałby przecież tak samo, gdybyście siedzieli w restauracji z tajskim jedzeniem i każdy dłubałby pałeczkami w swojej miseczce przy orientalnych dźwiękach tybetańskich mis. To pizza sprawia, że klimat, który wytwarza się między wami jest tak szczególny! Wiem, że nigdy się nad tym nie zastanawiałeś, ale czy w tym momencie nie przyznasz mi racji?

 

Sztuka dzielenia

Niewiele jest na świecie dań, które, tak idealnie jak pizza, nadają się spotkania w gronie przyjaciół. Podzielne, pyszne, odpowiednie dla każdego (nawet wegetarianie będą zadowoleni), a co najważniejsze – które bez skrępowania można jeść rękami! Takie przyzwolenie istnieje również w restauracji Pizza Taxi ( http://pizzataxi.pl/ ), więc jeśli do tej pory tego nie wiedziałeś, następnym razem się nie powstrzymuj – kawałek pizzy w dłoń! To nic, że wszyscy będziecie usmarowani sosem pomidorowym czy mąką, przecież liczy się świetna zabawa, a nie dobre maniery przy stole! Poza tym – nie jesteś sam, jeśli oni wciąż są czyści z wysokim prawdopodobieństwem w niedługim czasie będą tak samo brudni jak ty. I to jest piękne – pizza nie pyta, pizza rozumie!

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Skomentuj