Zmiany na Ziemi

Subskrybuj zawartość
Zaktualizowano: 1 rok 15 tygodnie temu

Niemiecki rząd zaleca robienie zapasów żywności. Czy czeka nas wojna w Europie?

ndz., 2016-08-21 14:04

Dziennikarze gazety Frankfurter Allgemeine Zeitung dotarli do projektu niemieckiego rządu, który zakłada wiele zmian w sferze przygotowania do sprostania bliżej nieokreślonemu kryzysowi. W ramach zaleceń jest między innymi wezwanie obywatel do robienia zapasów żywności i wody.

Polski rząd przyjął ustawę o karaniu za "polskie obozy koncentracyjne"

ndz., 2016-08-21 12:25

Już wkrótce, publiczne stosowanie zwrotów typu "polskie obozy zagłady" będzie uznawane za przestępstwo. 16 sierpnia bieżącego roku, rząd przyjął projekt ustawy, która zabrania używania kłamliwych określeń w stosunku do Polski i Polaków w kwestii Holokaustu. Gdy nowe przepisy wejdą w życie, mówienie o "polskich obozach śmierci" będzie równoznaczne z karą pozbawienia wolności do lat trzech.

Wartości - Kto Tym Zaprząta Głowę

ndz., 2016-08-21 10:50

Wartości jako zbiór przekonań, które stawiane w centrum naszego życia wpływają właściwie na wszystkie codzienne decyzje życiowe.

Hakerzy opublikowali niepełną listę polityków na usługach George'a Sorosa

sob., 2016-08-20 19:39

Po wykradnięciu przez hakerów tysięcy stron z dokumentacją organizacji pozarządowych należących do znanego żydowskiego spekulanta, Georga Sorosa, jasne było, że tylko kwestią czasu będzie to, kiedy dowiemy się ciekawych rzeczy, również na temat jego sieci powiązań w Polsce. Po przetworzeniu pierwszej części dokumentacji pojawiła się już wstępna lista europosłów rzekomo sprzyjających pomysłom Sorosa.

Boliwia otworzyła nową akademię wojskową, która będzie zwalczać amerykański imperializm

sob., 2016-08-20 13:35

Metody zwalczania niewygodnych rządów w Ameryce Południowej, stosowane przez Stany Zjednoczone, są dobrze wszystkim znane. Wystarczy, że do władzy dojdzie odpowiedni człowiek, który jest wspierany na swojej drodze tajnymi i nielegalnymi działaniami USA oraz propagandą mediów. Widać to na przykładzie Wenezueli i Brazylii. Tymczasem Boliwia, aby uchronić się przed agresywną polityką zagraniczą Stanów Zjednoczonych, otworzyła właśnie specjalną akademię wojskową.

Stany Zjednoczone grożą zestrzeleniem syryjskich samolotów

sob., 2016-08-20 12:40

W piątek, w pobliżu miasta al-Hasaka w północno-wschodniej części Syrii, doszło do niebezpiecznego zbliżenia się syryjskich i amerykańskich samolotów bojowych. Incydent miał miejsce podczas ciężkich walk między kurdyjskimi bojówkami a armią rządową. Pentagon powiedział wprost, że syryjskie lotnictwo ma trzymać się z dala od tego miasta i wstrzymać naloty, a w przeciwnym wypadku "intruzi" zostaną zestrzeleni.

Kredyt we frankach - przekręt prawie doskonały

sob., 2016-08-20 11:20

Otumanieni medialną propagandą, nasi narodowi „wolnomyśliciele”, krzyczą zgodnym chórem, że nie będą dokładać do kredytów we frankach. Jeśli chciwi Frankowicze chcieli zarobić, to niech teraz płacą. W końcu widziały gały co brały. Mogli przewidzieć, że kurs franka wzrośnie o 100 % (to o tych, którzy mają zdolności profetyczne). Przeczytałem nawet opinię, że Frankowicze  świadomie ryzykowali „grając na kursach walut”. No to mamy kolejne 700 tysięcy hazardzistów w Polsce.

Uczeni z Polski opracowali robota naśladującego ruchy gąsienicy

pt., 2016-08-19 19:20
Na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, uczeni stworzyli miniaturowego robota, który dzięki swojej giętkości wygina się i przemieszcza niczym prawdziwa gąsienica. Ten niepozorny wynalazek może mieć całkiem interesujące zastosowanie.

Seria incydentów z piorunami kulistymi w całej Rosji

pt., 2016-08-19 19:04

W ciągu ostatnich kilku dni w mediach rosyjskich i amerykańskich można usłyszeć podobne informacje. Chodzi o "kule ognia", prawdopodobnie pioruny kuliste, które nagle atakują w pobliżu siedzib ludzkich. W kilku incydentach są ofiary śmiertelne, a co najmniej kilkanaście jest rannych.

Korea Południowa przeprowadziła największe manewry artyleryjskie

pt., 2016-08-19 14:30

W czwartek, niedaleko Strefy Zdemilitaryzowanej, południowokoreańska armia organizowała największe jak dotąd ćwiczenia artylerii. Wojsko sprawdzało również reakcję Korei Północnej, ale sąsiednie państwo w żaden sposób nie zareagowało na manewry.

Berlin płonie: największe zamieszki od pięciu lat!

wt., 2016-07-12 21:45

Nikt nie spodziewał się tak dużych rozruchów w stolicy Niemiec. Weekend u naszych zachodnich sąsiadów minął skupiając się na protestach, które możemy uznać pod pewnym względem antyimigranckimi. Rzecz w tym, że protestowali sympatycy lewicy.

Ludność z New Jersey gromadzi zapasy żywności w obawie przed upadkiem banków

wt., 2016-07-12 20:00

Supermarkety w północno-wschodniej części New Jersey są przepełnione klientami tak bardzo, że w niektórych miejscach, jak Hoboken, kolejki są dosłownie wokół marketów. Jest to dość nietypowa sytuacja, ponieważ godziny otwarcia nie uległy skróceniu, nie ma też żadnych kończących się produktów ani promocji.

Trwają prace nad nowym tłumaczem który nauczy się wszystkich języków urzędowych w UE

wt., 2016-07-12 16:40
W skład Unii Europejskiej wchodzą państwa posiadające bardzo odmienne języki a przetłumaczenie zdania np. z fińskiego na czeski może być niezwykle trudne. W takich sytuacjach najbardziej przydatna jest po prostu znajomość danego języka gdyż tłumacze internetowe nie zawsze okazują się pomocne. Aby rozwiązać ten problem, Unia Europejska sfinansowała dwa projekty które pozwolą opracować maszynę która z możliwie najwyższą skutecznością przetłumaczy każdy tekst w dowolnym europejskim języku.

Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ogłosił że Chiny nie mają historycznego prawa do Morza Południowochińskiego

wt., 2016-07-12 14:40

Sędziowie Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego w Hadze rozpatrzyli wreszcie spór pomiędzy Chinami a Filipinami, Wietnamem, Malezją i Brunei który toczy się o terytoria na Morzu Południowochińskim. Zgodnie z werdyktem, Chiny nie mają historycznego prawa aby traktować ten region jako własną strefę ekonomiczną.

Nowy specjał z Ukrainy - banderowska kiełbasa

wt., 2016-07-12 10:38

Serwis informacyjny Prykarpattya poinformował o zmianie nazwy popularnej kiełbasy, produkowanej przez zakłady wędliniarskie w Iwano-Frankowsku.  Kiełbasa dotychczas nosiła nazwę "Moskowska" lecz po wprowadzeniu przez rząd w Kijowie  czterech ustaw dekomunizacyjnych, zakłady z Iwano-Frankowska postanowiły pójść z duchem czasów i zmienić nazwę kiełbasy na "Banderiwską".

Syryjski rząd został pozwany o zamordowanie amerykańskiej dziennikarki

wt., 2016-07-12 10:20

W lutym 2012 roku podczas oblężenia dzielnicy Baba Amr w mieście Homs ostrzał artyleryjski zabił znaną amerykańską dziennikarkę i korespondentkę wojenną Marie Colvin, która pracowała dla brytyjskiej gazety Sunday Times. Teraz, po kilku latach od jej śmierci, rodzina postanowiła pozwać rząd Baszara al-Assada oskarżając go o umyślne popełnienie morderstwa.

Włoskie banki na krawędzi bankructwa

wt., 2016-07-12 09:20

Od kryzysu w 2008 roku kraje grupy PIIGS mają coraz większe problemy finansowe. Przy czym trzeba podkreślić, że to sektor bankowy jest najbardziej zagrożony niewypłacalnością. W przeciągu ostatnich miesięcy informowałem o fatalnej sytuacji włoskich banków. I choć media starają się odwrócić uwagę od problemu, sytuacja nie ulega polepszeniu – kilka dni temu sprawa, do tej pory stricte finansowa, przeniosła się na arenę polityczną. Włoski premier Matteo Ranzi zarzucił prezesowi EBC Mario Draghiemu, że zbyt mało robi dla własnego kraju w sprawie upadającego sektora bankowego. W ten sposób został on publicznie obarczony winą za kryzys, którego ciężar odczuł cały naród.

Stworzenie antyimigranckiej strony na Facebooku uznane za mowę nienawiści!

wt., 2016-07-12 08:45

Niemcy, kraj który chciał pouczać Polskę w kwestii demokracji i wolności słowa, znów dały całej Europie "dobry" przykład. Niemieckie małżeństwo utworzyło na portalu społecznościowym Facebook grupę która krytykowała rząd za politykę przyjmowania ogromnej ilości muzułmańskich uchodźców. Założyciele zostali postawieni przed sąd i surowo ukarani.

 

Nowa planeta karłowata skryta za Neptunem!

pon., 2016-07-11 22:00

2015 RR245 – Takie urocze imię otrzymała nowoodkryta planeta karłowata. Ciało niebieskie znalezione za Neptunem przez międzynarodową grupę astronomów o wielkości około 700 km posiada jedną z większych orbit w tego typu obiektach.

Wulkan Bromo ponownie sparaliżował pracę lotniska w Jawie Wschodniej

pon., 2016-07-11 21:58

Zwiększona aktywność indonezyjskiego wulkanu Bromo zmusiła władze lokalne do zamknięcia lotniska Abdurrahman Saleh w Malang w prowincji Jawa Wschodnia. 11 lipca br. kolumna popiołu osiągnęła wysokość 1200 metrów.